Coleman Darwin 2 plus

89 %
(31 hodnocení)

Prostorný turistický stan Coleman Darwin 2+ je vhodný pro cestování a trekking všeho druhu, kdy představuje fantastické řešení na výlety do přírody pro 2 dospělé osoby. Může se pochlubit samosnosnou 2plášťovou konstrukcí ve tvaru kopule se 2 zkříženými sklolaminátovými pruty, které doplňuje 3. předsunutá tyč, jež vytváří prostornou předsíňku s odnímatelnou podlážkou. Kopulová konstrukce pak přináší hned několik výhod, mezi které patří rychlá a intuitivní stavba (stačí vypnout pouze předsíňku), dobrá... Celý popis

Koupit za 2 159 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Prostorný turistický stan Coleman Darwin 2+ je vhodný pro cestování a trekking všeho druhu, kdy představuje fantastické řešení na výlety do přírody pro 2 dospělé osoby. Může se pochlubit samosnosnou 2plášťovou konstrukcí ve tvaru kopule se 2 zkříženými sklolaminátovými pruty, které doplňuje 3. předsunutá tyč, jež vytváří prostornou předsíňku s odnímatelnou podlážkou. Kopulová konstrukce pak přináší hned několik výhod, mezi které patří rychlá a intuitivní stavba (stačí vypnout pouze předsíňku), dobrá stabilita v různorodých podmínkách a také velice nízká hmotnost i kompaktní rozměry, tudíž se zabalený stan při dlouhých výletech či výšlapech tolik nepronese.
Hlavní přednosti

- Dvouplášťový kopulový stan Coleman Darwin 2+ je vhodný pro 2 dospělé osoby
- Snadná a rychlá stavba trvá necelých 15 minut – ideální stan pro nedočkavce
- Zatemnitelná okna poskytnou vždy dostatek světla pro každou činnost
- Hned několik ventilačních otvorů zajistí stálý přísun čerstvého vzduchu
- Moskytiéra zamezí průniku hmyzu dovnitř, jako jsou komáři, mouchy a další
- Tropiko z polyesteru 68D s PU zátěrem nabízí vodní sloupec 3 000 mm
- Všechny švy jsou podlepeny, takže už vám do stanu nebude zatékat
- Podlážka chrání vnitřek stanu před vodou, sněhem či před nánosy bahna
- Konstrukce má vysokou odolnost vůči poryvu větru o rychlosti až 100 km/hod
- Díky UV ochraně nedochází k degradaci tkaniny vlivem ultrafialového záření
- Stan Darwin 2+ bude vypadat stále jako nový i po několikaletém používání
- Povrchová úprava Fire Retardant snižuje riziko vzniku požáru na minimum
- Látka je tedy téměř nehořlavá a dobře se uhasí v případě vznícení
- Celý stan je sbalený do nepromokavé tašky o rozměrech 16 x 57 x 15 cm
- Coleman je předním výrobcem campingového vybavení = záruka prvotřídní kvality
Nebývalý komfort
Zatemnitelná okna v předsíňce znamenají více či méně světla podle aktuální potřeby, takže vždy budete mít optimální světelné podmínky pro každou činnost. Vnitřní část stanu je vyrobená z jemného polyesteru, který vyniká vysokou prodyšností. Při odpočinku tak budete mít dostatek čerstvého vzduchu, k čemuž dopomohou také ventilační otvory v ložnici a v centrální předsíňce. Ta je vybavená odnímatelnou vyvýšenou podlážkou z pevného nepromokavého polyethylenu, která zajistí sucho i při obrovském lijáku, neboť spolehlivě zabrání nanášení vody, sněhu či bahna do ložnice. Po odpojení podlážky je hala vhodná pro vaření či pro skladování batohů, spacích pytlů a dalšího campingového vybavení.
Skálopevná odolnost
Lomená konstrukce zvětšuje výšku stanu a zároveň zvyšuje odolnost konstrukce vůči prasknutí, takže stan hravě přečká silnou bouřku i větrnou smršť. Tropiko z ultralehkého polyesteru 68D s polyuretanovým zátěrem se pak může pochlubit skvělým vodním sloupcem 3000 mm. To znamená, že na jeho povrch může být umístěn 3m sloupec vody s rychlostí toku až 90 km/hod, než se na spodní straně textilie projeví první kapky. Všechny švy jsou podlepeny, takže už vám do stanu nebude zatékat a vy tak zůstanete hezky v suchu a v teple za každé situace.

Díky UV ochraně navíc nedochází k degradaci vnějšího povrchu vlivem ultrafialového záření, jako je například postupné vyblednutí barev, tudíž stan Coleman Darwin 2+ bude vypadat stále jako nový i po několikaletém používání. Tento ochranný povlak zároveň chrání před těmito paprsky také osoby uvnitř stanu, což přijde vhod během vyprahlých letních dní.

Povrchová úprava Fire Retardant zase potlačí hoření tkaniny po odstranění zdroje plamene, takže tkanina nezačne nekontrolovatelně hořet, čímž dává možnost úniku v případě ohrožení života. Vypínací šňůry jsou zhotoveny v reflexní oranžové barvě pro větší bezpečnost, takže o ně nebudete zbytečně zakopávat pokaždé, když zrovna jdete kolem.
Značka Coleman
Coleman je předním světovým výrobcem campingového a outdoorového vybavení, jako jsou kupříkladu různorodé stany, lucerny, vařiče nebo spací pytle. Tato značka pak vznikla na samém počátku minulého století, kdy v roce 1901 vyrobil William C. Coleman několik kusů přenosných petrolejových lamp. Lampy rozdal farmářům v okolí s tím, že je mohou zaplatit až poté, co je vyzkouší a pouze pokud s nimi budou bez výhrad spokojeni. Všichni farmáři zaplatili, čímž byl položen základ značky Coleman.

V roce 1942 dodala firma Coleman 5000 vařičů americké armádě během 2. světové války. Tyto vařiče fungovaly na benzín z jeepu či letadla a byly s úspěchem použity při urputných bojích v severní Africe. Dnes vyrábí firma Coleman outdoorové vybavení špičkové úrovně s použitím nejmodernějších technologií i pro širokou veřejnost. Bohatá 120letá historie společnosti je zárukou prvotřídní kvality i 100% spokojenosti zákazníků.
Specifikace

- Značka: Coleman
- Model: Darwin 2+
- PN: 2000012148
- Určení: turistický stan
- Sezónnost: celoroční
- Ideální počet osob: 2
Konstrukce a tvar

- Tvar stanu: kopule
- Konstrukce: 2plášťová
- Způsob stavění: tyčkový
- Doba sestavení: cca 15 minut
Prostor

- Počet vchodů: 1
- Počet ložnic: 1
- Výška haly: 120 cm
- Výška ložnice: 110 cm
- Celková plocha: 3,2 m²
Materiál

- Materiál konstrukce: sklolaminát
- Podlážka: polyethylen, vyvýšená, plně všitá
- Vnitřní stan: prodyšný polyester a jemná síťovina
- Vnější stan: polyesterová taffeta 68D, UV GUARD, PU zátěr, podlepené
Nepromokavost

- Podlepení švů: Ano
- Vodní sloupec tropika: 3 000 mm
- Vodní sloupec podlážky: 3 000 mm
Odolnost

- Mechanicky odolné tyče / pruty: Ano
- Odolnost proti poryvu větru: až 100 km/hod
- Protipožární ochrana: povrchová úprava Fire Retardant
Cirkulace vzduchu

- Ventilační otvory: Ano
- Síť proti hmyzu / moskytiéra: Ano
Fyzické vlastnosti

- Barva: zelená, šedá
- Čistá hmotnost: 4,2 kg
- Rozměry (Š x V x H): 320 x 160 x 120 cm
- Hmotnost balení: 4,35 kg
- Rozměry balení (Š x V x H): 16 x 57 x 15 cm
Obsah balení
- 1x kopulový stan  Coleman Darwin 2+
- 1x příslušná dokumentace
Zobrazit více

Bazarové nabídky

Podobné produkty