Husky Sawaj Camel 2 Pro

81 %
(5 hodnocení)

Sawaj Camel z řady Ultralight je náš nejlehčí stan s konstrukcí. Pokud potřebuješ šetřit na cestách každý gram, je pro tebe tenhle model přesně ten pravý. Konstrukci dvouplášťového samonosného stanu tvoří jeden prut, který se na každém konci stanu rozvětví na dva, čímž zaručí stabilitu a odolnost proti větru. Sawaj Camel poskytne pohodlný nocleh dvěma osobám. Vlastnosti stanu Sawaj Camel 2: - Lehká a pevná duralová konstrukce s odlehčenými kolíky k ukotvení vytvářejí stabilitu stanu i v nepříznivém... Celý popis

Koupit za 5 592 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Sawaj Camel z řady Ultralight je náš nejlehčí stan s konstrukcí. Pokud potřebuješ šetřit na cestách každý gram, je pro tebe tenhle model přesně ten pravý. Konstrukci dvouplášťového samonosného stanu tvoří jeden prut, který se na každém konci stanu rozvětví na dva, čímž zaručí stabilitu a odolnost proti větru. Sawaj Camel poskytne pohodlný nocleh dvěma osobám.

Vlastnosti stanu Sawaj Camel 2:

- Lehká a pevná duralová konstrukce s odlehčenými kolíky k ukotvení vytvářejí stabilitu stanu i v nepříznivém počasí.

- Mimořádně nízká hmostnost 1,6 kg pro vysoký komfort během cestování.

- Zátěr materiálů vnějšího stanu i podlážky ze silikonu zabraňuje průniku vody.

- Vysokou odolnost, prodyšnost a pohodlí zaručují kvalitní materiály, z nichž jsou vyrobeny oba pláště stanu a podlážka

- Komfortní vnitřní prostor pro dvě osoby a jejich zavazadla.

Hlavní přednosti

-  2 osoby

-  Voděodolný vak

-  Oboustranný silikonový zátěr

-  Ultralehký stan

-  Certifikát ISO_811_2018

-  Ripstop materiál

-  Duralové nosné pruty

-  UV ochrana

 

Materiály

VNĚJŠÍ STAN: 20D 360T Nylon Ripstop

Nylon Ripstop

Velmi lehká a prodyšná syntetická vlákna, která však disponují dostatečnou pevností a pružností. Účinně proto odolávají případnému roztržení. Toto vše je navíc posíleno o RIPSTOP úpravu materiálu. Látka utkaná touto technologií zabraňuje mechanickému poškození a v případě, že k němu dojde, zastaví jeho další samovolné šíření.

Silikonizace (oboustranný zátěr 3 000 mm/cm²)

Silikonový zátěr je spolehlivý způsob jak co nejúčinněji a zcela trvale ochránit materiál před pronikáním vlhkosti. Jedná se o odlehčenou, extra silnou impregnaci nejvyšší úrovně, aplikovanou na vnější plášť stanu. Takto ošetřený materiál má navíc podstatně zvýšenou životnost proti UV záření.

Oboustranný silikonový zátěr ve spojení s Nylonem a Ripstop úpravou materiálu představuje dnes vůbec nejdokonalejší a nejodlehčenější kombinaci technologií. Nylon je silikonizací chráněn před UV zářením a je plošně absolutně voděodolný. Navíc tato varianta umožňuje použít nejnižší možnou gramáž materiálu.

VNITŘNÍ STAN: 20D Nylon Ripstop

20D Nylon Ripstop

Velmi lehká a prodyšná syntetická vlákna, která však disponují dostatečnou pevností a pružností. Účinně proto odolávají případnému roztržení. Materiál je také vhodný do mrazu neboť má dobré tepelně izolační vlastnosti. Toto vše je navíc posíleno o RIPSTOP úpravu materiálu. Látka utkaná touto technologií zabraňuje mechanickému poškození a v případě, že k němu dojde, zastaví jeho další samovolné šíření.

NOSNÉ PRUTY: Dural

Dural

Materiál, který je díky svým příznivým vlastnostem hojně využíván pro vnější konstrukce stanů a to zejména u expedičních stanů, kde se počítá každý gram. Dural je slitinou hliníku s příměsí dalších prvků, kterým vděčí za svou nízkou hmotnost a schopnost vydržet větší zatížení.

PODLÁŽKA: 190T Polyester, Polyurethan (zátěr 10 000 mm H2O)

190T Polyester

Tato tkanina je výjimečná svou houževnatostí. Je dostatečně pevná i pružná a zároveň velice lehká. Zejména u stanů je právě tato kombinace vlastností nedocenitelnou výhodou.

Polyurethan (zátěr 10 000 mm H2O)

Polyurethanový zátěr představuje trvalou impregnaci, která se nanáší přímo na materiál v různých vrstvách. Tato speciální úprava látky zabraňuje průniku vody. Parametr zátěru určuje výšku vodního sloupce (udávaného v mm H2O), jinými slovy schopnost materiálu odolávat tlaku vody.

 

 
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost 1.6 kg
Délka 285 cm
Nepromokavost podlážky 10000 mm
Nepromokavost tropika 3000 mm
Šířka 140 cm
Výška 110 cm
Počet osob 2
Se sněhovým límcem ne
Počet vchodů do stanu 1
Výrobce Husky
Určení turistické
S moskytiérou ano
Plážový stan ne
Nafukovací ne
Ultralehké ano
Samorozkládací ne
Kompozice stanu s jednou ložnicí
Cyklistické ano
Typ konstrukce tunelové
S apsidou ano
Materiál tyčí Duralumin Y tyče o 8,5 mm
Podlážka stanu 190T polyester
Počet křížení tyčí 0
Dvouplášťové ano
Vnější stan 20D 360T Nylon Ripstop
Vnitřní stan 100% nylon
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty