Warmpeace Viking 600

95 %
(117 hodnocení)

Limit: -9°C (komfort -3°C) Extrém: -28°C Náplň: kachní peří 90/10, 600cuin Velikost: 170 cm / 180 cm / 195 cm Vnitřní materiál: Nylon DWR+ Vnější materiál: Nylon DWR+ Hmotnost: 1120g / 1250g / 1370g Hmotnost náplně: 540 g / 600 g / 660 g Kompresní obal: M Detaily: Zdrhovadlo YKK se dvěma protisměrnými běžci v bočním švu na levé nebo pravé straně, umožňující případné spojení dvou spacích pytlů dohromady Komorová konstrukce typu Z Kapuce s pružnou tkanicí Zateplovací límec s pružnou... Celý popis

Koupit za 5 368 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Limit: -9°C (komfort -3°C)
Extrém: -28°C

Náplň: kachní peří 90/10, 600cuin
Velikost: 170 cm / 180 cm / 195 cm
Vnitřní materiál: Nylon DWR+
Vnější materiál: Nylon DWR+
Hmotnost: 1120g / 1250g / 1370g
Hmotnost náplně: 540 g / 600 g / 660 g
Kompresní obal: M

Detaily:

Zdrhovadlo YKK se dvěma protisměrnými běžci v bočním švu na levé nebo pravé straně, umožňující případné spojení dvou spacích pytlů dohromady
Komorová konstrukce typu Z
Kapuce s pružnou tkanicí
Zateplovací límec s pružnou tkanicí
Vnitřní kapsička

spacák Warmpeace Viking 600 je mezi spacáky Warmpeace léty prověřeným standardem. Je to lehčí třísezonní spacák, v řadách široké outdoorové veřejnosti oblíbený pro rozumný poměr mezi náklady na jeho pořízení a službou, kterou svým uživatelům poskytuje.Jeho historie sahá do roku 1992. První Vikingy byly tehdy špičkou v oboru a to zejména díky převratně lehké gramáži materiálu, který měl vysoký loft i při použití velmi jemného peří a tedy lehkého peří. Od té doby byly kvality spacáků Viking samozřejmě mnohokrát dostiženy i překonány, ale Viking se časem usadil na střední příčce, kde má nezastupitelné místo.

PÉŘOVÁ NÁPLŇ

Nejčastěji používané směsi:
- 90/10, 750 cuin - vysoká plnivost, používaná pro expediční spacáky a tehdy, kdy je rozhodujícím požadavkem vysoká izolační schopnost při minimální hmotnosti
- 90/10, 600 cuin - cenově přístupné a přitom vysoce kvalitní spacáky
- 90/10, 900 cuin - extrémní plnivost pro extrémně zaměřené výrobky

Každá péřová směs určitou měrou absorbuje vlhkost a je proto důležité - pokud to podmínky dovolí - spacák pořádně vyvětrat a vysušit. To platí hlavně pro použití v nižších nadmořských výškách, kde se vyskytuje voda v kapalném skupenství a je dostatečná vlhkost vzduchu. Naproti tomu například při horolezeckých expedicích se tento problém redukuje se stoupající výškou, neboť klesá atmosférický tlak, teplota a vlhkost vzduchu aspacák se lépe vlhkosti zbavuje. Navlhání výrazně omezuje potahový materiál z polo-propustného materiálu (např. Colibri DRY), který výrazně omezuje vnikání vlhkosti z okolí.

!!! UPOZORNĚNÍ:
Vše uvedené platí jen pro kvalitní peří - musí být z vodních ptáků (husí, kachní, kajčí...) a nesmí být chemicky zbaveno přírodní mastnoty, která je chrání před vlhkem. Péřové výrobky nesmí být chemicky čištěny !!!

KOMOROVÝ SYSTÉM Z

„Z“ komory překrývají jedna druhou. Tato konstrukce udržuje velmi dobře teplý vzduch uvnitř spacáku a je využívána většinou spacích pytlů WARMPEACE.

Materiál:

NYLON DWR (Durable water repelent)

Je větruvzdorný, vodoodpudivý a odolný proti pronikání částeček izolační náplně. Mikrostruktura tkaniny navíc propůjčuje Nylonu DWR výbornou prodyšnost, takže zabraňuje srážení vodních par na jeho vnitřní straně. Používá se jak v kombinaci se syntetickými nebo péřovými náplněmi na vnitřní i vnější strany spacích pytlů a teplého oblečení, tak samostatně na lehké větrovky s všestranným využitím. U péřových bund aspacích pytlů vyniká Nylon DWR zejména svojí nízkou gramáží (56 g/m2), která zajišťuje jejich komorám vysoký “loft”, nízkou hmotnost a malý objem.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Warmpeace
Tvar mumiové
Spojovatelnost ano
Extrémní teplota -28 °C
Sezónní určení třísezónní
Komfortní teplota -3 °C
Limitní teplota -9 °C
Určení unisex
Vnější materiál Loft Nylon DWR+
Vnitřní materiál Loft Nylon DWR+
Konstrukce komorové
Druh náplně péřové
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty