Perkarbonát sodný má využití především jako bělič při čištění a praní, vhodný zejména k praní plen a podobně. Je ekologický, během praní si rozkládá na sodu a peroxid, který způsobuje bělení. Vhodný zejména pro alergiky. Lze použít také k bělení dřeva, zejména lípy. Pokud chcete prát za nižší teploty (pod 60 °C), doporučujeme přidat TAED (Tetraacetylethylendiamin), který podporuje uvolnění peroxidu již za nižší teploty. Přidává se ho asi 5 %. Kombinaci perkarbonátu a TAEDu dostanete ekologický a... Celý popis

Koupit za 219 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Perkarbonát sodný má využití především jako bělič při čištění a praní, vhodný zejména k praní plen a podobně. Je ekologický, během praní si rozkládá na sodu a peroxid, který způsobuje bělení. Vhodný zejména pro alergiky. Lze použít také k bělení dřeva, zejména lípy. Pokud chcete prát za nižší teploty (pod 60 °C), doporučujeme přidat
TAED (Tetraacetylethylendiamin),
který podporuje uvolnění peroxidu již za nižší teploty. Přidává se ho asi 5 %. Kombinaci perkarbonátu a TAEDu dostanete ekologický a nealergenní prací prostředek na bílé a stálobarevné prádlo. Dávejte asi třetinu množství, co normálního pracího prášku. Šetří peníze a zdraví.
Je vhodný také k namáčení (bílého nebo stálobarevného) prádla. Dovede si poradit se skvrnami od vína či trávy, je skvělým pomocníkem na skvrny od krve - zakrvácený kapesník stačí namočit do teplé vody s perkabonátem a za chvíli je po problému. Výhodou je, že tento roztok vám perfektně vyčistí i umyvadlo, do kterého jste kapesník dali namočit. Skvěle odmašťuje.
Je jednou za složek v přípravcích do jezírka. Přípravky do jezírek se dávkují cca 15-30 g/m3, aplikuje se při pH cca 7-8.
Perkarbonát se rozsype např. lžící přímo na hladinu, poté začně klesat na dno. Asi po 1-2 hodinách na hladinu vyplavou řasy a nečistoty, které je potřeba odebrat např. sítem.
Toxicita pro ryby: LC50, 96 hod., Brachydanio rerio = 70,7 mg/l Tj. 50 % rybiček plave znak, pokud je dávka 70,7 g/m3 po dobu 96 hod. NOEC, 96 hod., Brachydanio rerio = 7,4 mg/l -  toto je dávka, kdy žádná rybička neplave znak (7,4 g/m3)
pozn.: živé rybičky neplavou znak!
 
Toxicita pro bezobratlé: EC50, 48 hod.,Daphnia magna = 4,9 mg/l NOEC, 48 hod.,Daphnia magna = 2 mg/l
 
CAS: 15630-89-4, ES:239-707-6, Složení: Na2CO3.1,5 H2O2
Další názvy: peruhličitan sodný, peroxouhličitan sodný
Baleno v PE láhvi pro lepší dávkování a delší trvanlivost. Obal uchovávejte uzavřený mimo dosah dětí.
Nebezpečnost: Zdraví škodlivý, oxidující H272 Může zesílit požár; oxidant. H302 Zdraví škodlivý při požití. H318 Způsobuje vážné poškození očí.
Vyberte si větší balení a ušetřete! Specifikace jakosti, parametry: Obsah kyslíku max. 11,9 % Analýza na sítě > 1,40 mm max. 10 % < 0,15 mm max. 3 % Sypná hustota 850–1200 g/l Vlhkost max. 1 %
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost 1100 g
Výrobce Fichema