Velmi úspěšný model Nanogrip Facile již oslovil řadu lyžařů rozumnou cenou a bezvoskovým provedením. Stačí jen sbalit lyže a vyrazit. Nanogrip je revoluční systém nabízený exkluzivně Peltonenem. Lyže Nanogrip od Peltonenu jsou určeny pro aktivní i rekreační lyžaře. Tato tenchologie funguje ve všech podmínkách , zvláště ve vlhku/mrazu. Nanogrip je patentovaná inovace využívající nejnovější nanotechnologii. Lyže jsou bezúdržbové, stačí je jen očistit. Použité technologie NANOGRIP - Nanogrip™ je... Celý popis

Koupit za 3 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Velmi úspěšný model Nanogrip Facile již oslovil řadu lyžařů rozumnou cenou a bezvoskovým provedením. Stačí jen sbalit lyže a vyrazit.

Nanogrip je revoluční systém nabízený exkluzivně Peltonenem. Lyže Nanogrip od Peltonenu jsou určeny pro aktivní i rekreační lyžaře. Tato tenchologie funguje ve všech podmínkách , zvláště ve vlhku/mrazu. Nanogrip je patentovaná inovace využívající nejnovější nanotechnologii. Lyže jsou bezúdržbové, stačí je jen očistit.

Použité technologie

NANOGRIP - Nanogrip™ je syntetický tekutý přípravek, který se nanáší po celé délce skluznice lyží. Jedná se tedy o skluzový a zároveň odrazový vosk, který se nanáší na lyže již v továrně firmy Peltonen. Nanogrip™ je vhodný pro všechny rekreační lyžaře. Ve srovnání s lyžemi připravenými pomocí vosku jsou skluzové vlastnosti lyží o trošku horší (při testování skluzu byl naměřen o 5-10 % kratší skluz).

Ve srovnání se skluznicí Peltonen Zetagrip má Nanogrip™ mnohem širší rozsah použití. Díky tomu, že se dá použít od +10° do -20°C, je Nanogrip ™ skutečně univerzální odrazový systém.
Peltonen garantuje, že vlastnosti přípravku Nanogrip™ budou stejné nejméně po 4000 km, aniž by bylo potřeba tento přípravek znovu nanést.

Při výběru volte o něco měkčí lyže než vaše běžné klasické lyže. Úchop je optimální hned od začátku. Při prvním lyžování běžka trvale optimalizuje skluz. To zabere jen několik kilometrů. Při používání lyží se barva mění ze šedé na černou, což neovlivňuje přilnavost ani klouzání. S novým padajícím sněhem při teplotách blízkých nule používejte vždy Rex Anti Ice, abyste zabránili uvíznutí sněhu na základně.

Jak používat lyže nanogrip v praxi

Odrazové vlastnosti lyží jsou optimální od samého počátku. Skluzové vlastnosti lyží se optimalizují během několika kilometrů první jízdy. Barva materiálu Nanogrip je šedá, ale s postupem času začne skluznice lyží černat, nejprve na skluzových zónách lyží. Tento fakt nemá žádný vliv na odrazové ani skluzové vlastnosti lyží. V době, kdy padá nový sníh při teplotách kolem nuly, vždy použijte Holmenol NoWax Antilce Glider Spray, abyste předešli nalepování sněhu na skluznici.

K očištění skluznice můžete používat běžný odstraňovač vosků, ale doporučujeme vám používat přípravek Holmenkol No Wax Antiice Glider Spray obsahující fluor, který zabraňuje namrzání lyží a zlepšuje jejich skluzové vlastnosti. (viz obrázek)

VÁHOVÉ KATEGORIE

181cm 45-60 kg
188cm 55-70 kg
195cm 60-80 kg

202cm 70-90 kg

207cm 80-110 kg
Zobrazit více

Parametry

Zaměření lyží klasické
Typ lyžaře sportovní
Výrobce Peltonen
Skluznice nanogrip
Protismyk ne
Určení unisex