Petzl I'D

97 %
(4 hodnocení)

Samoblokovací brzda s pojistkou proti panice Petzl I´D L : je brzda určená pro práci na principu legendární brzdy Petzl Grgri, ale tato brzda je certifikována pro práci. Oproti brzdě Petzl Rig má ještě pojistku proti panice. Oproti Petzl I´D S je pro lana s větším průměrem. Víceúčelová rukojeť Petzl I´D L slouží k odblokování lana a kontrolu rychlosti slanění stiskem volného konce lana rukou. Díky tlačítku na rukojeti je nyní snadněší pohyb po vodorovné nebo mírně se svažující ploše. Rukojeť je... Celý popis

Koupit za 5 234 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Samoblokovací brzda s pojistkou proti panice Petzl I´D L : je brzda určená pro práci na principu legendární brzdy Petzl Grgri, ale tato brzda je certifikována pro práci. Oproti brzdě Petzl Rig má ještě pojistku proti panice. Oproti Petzl I´D S je pro lana s větším průměrem.
Víceúčelová rukojeť Petzl I´D L slouží k odblokování lana a kontrolu rychlosti slanění stiskem volného konce lana rukou. Díky tlačítku na rukojeti je nyní snadněší pohyb po vodorovné nebo mírně se svažující ploše. Rukojeť je velice praktická i při pracovním polohování.
Pojistka proti panice se aktivuje jestliže uživatel zatlačí na rukojeť příliš velkou silou: otočná vačka se uvolní, automaticky zablokuje lano a zastaví sestup. Vačka zabezpečená proti případné chybě snižuje riziko nehody způsobené nesprávnou instalací prostředku na lano.
Tvar vačky u Petzl I´D L je navržen tak, aby zlepšil průchod lana při slaňování. Otočná vačka usnadňuje dobírání lana, zařízení lze také použít při vytahování břemen a pro krátké výstupy po laně (ve spojení se stupačkou Petzl FOOTPRO a blokantem Petzl ASCENSION).
Individuálně testováno.

Charakteristika samoblokavací brzdy Petzl I´D L:
- víceúčelova rukojeť slouží k odblokování lana (rychlost slanění se kontroluje stiskem volného konce lana rukou) a k zaujmutí pracovní polohy na laně bez nutnosti zajišťovat brzdu zavázáním lana
- bezpečnostní západka na pohyblivé bočnici napomáhá zabránit pádu brzdy a usnadňuje instalaci lana a míjení postupových kotvících bodů
- otočná vačka umožňuje povolování a dobírání lana a lze ji také využít v systémech pro vytahování břemen a pro krátké výstupy po laně (ve spojení se stupačkou Petzl FOOTPRO a blokantem s rukojetí Petzl ASCENSION)
- šroubek v těle brzdy umožňuje zajistit pohyblivou bočnici
Průměr lana 11,5 - 13 mm
Hmotnost 530 g
Certifikace CE EN 341 třída A, NFPA 1983 General use
Barva červená
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Petzl
Hmotnost 600 g

Podobné produkty