Warmpeace Solitaire 500

98 %
(6 hodnocení)

Třísezónní péřový spacák Warmpeace Solitaire 500 pro postavu do 180 cm. Extra náplň husího peří v oblasti nohou. Limitní izolace do -9 °C. Warmpeace SOLITAIRE 500 EXTRA FEET 180 cm Péřový spacák pro období od jara do podzimu. Péřák pro postavu do 180 cm váží bez obalu 1 100 gramů, k izolaci využívá 538 gramů husího peří a spolehlivě izoluje až do -9 °C. Varianta Extra Feet obsahuje o 30 % více husího peří ve spodních pěti komorách oproti standardní variantě. Pokud trpíte na chladné nohy, Solitaire... Celý popis

Koupit za 6 729 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Třísezónní péřový spacák Warmpeace Solitaire 500 pro postavu do 180 cm. Extra náplň husího peří v oblasti nohou. Limitní izolace do -9 °C.

Warmpeace SOLITAIRE 500 EXTRA FEET 180 cm
Péřový spacák pro období od jara do podzimu. Péřák pro postavu do 180 cm váží bez obalu 1 100 gramů, k izolaci využívá 538 gramů husího peří a spolehlivě izoluje až do -9 °C.

Varianta Extra Feet obsahuje o 30 % více husího peří ve spodních pěti komorách oproti standardní variantě. Pokud trpíte na chladné nohy, Solitaire 500 Extra Feet je ta správná volba.

_________________________

Tento spacák je často srovnáván se spacákem Warmpeace Viking 600. Solitaire má oproti Vikingu husí peří, které je bílé, má větší loft i delší životnost. Kapuce má uzavřený tvar a kompresní obal je opatřený vodoodpudivou úpravou. Sbalený je menší a také je lehčí. Jde o populární spacák pro outdoorové nadšence. Poskytuje vynikající výkon.

_________________________

Husí peří je v kvalitě 90/10 a je uloženo v „Z“ komorách plnivostí 750 cuin. Plnění a kompletace spacáku probíhá v Německu pod přísnými normami. Celý spacák je ušitý z materiálu Colibri DWR 15D. Tento lehoučký a extrémně pevný materiál dokáže odpuzovat vodu do 1 320 mm vodního sloupce. Výborně pracuje s péřovou náplní a umožňuje jí maximální loft.

Péřová náplň dokáže absorbovat 161 gramů vody. Celý spacák umožňuje paropropustnost RET 4,5 m2 Pa / W-1.

Zip spacáku je značkový japonský YKK a po celé délce je podložený klopou s tuhou légou, takže se zip nezadrhává. Táhlo jezdce je otočné a umožňuje zapínání jak z vnitřní, tak z venkovní strany spacáku. Zip je navíc obousměrný, takže kromě klasického rozepnutí jej můžete rozepnout i od nohou nahoru a případně tak odvětrávat přehřátý prostor v nohách.
Jaký spacák vybrat?
Je na vás, jestli zvolíte zip u levé, nebo u pravé ruky. Pravákům doporučujeme zip u levé ruky a levákům u pravé, ale není to pravidlo. Pokud cestujete v páru, myslete na to, že dva spacáky s opačnými zipy můžete spojit k sobě. A to i když jsou různě dlouhé, jen počítejte s tím, že ten delší bude nahoře přečnívat.

V řadě spacáků Solitaire můžete k sobě spojovat i různé modely. Například Solitaire 500 180 cm Levý zip + Solitaire 1000 195 cm Pravý zip.

Warmpeace Solitaire 500 je v ramenou široký 80 cm a v nohách 50 cm. Pokud by byl pro vás spacák příliš úzký, můžete sáhnout po vpínacím klínu Warmpeace Extender 180.

Kapuce je na bocích zdvižená a otvor je ve tvaru „O“. Je vybavená pružnou tkanicí a jde pohodlně stáhnout kolem obličeje. Stejně tak stahovací límec kolem ramen. Stažený límec a kapuce spolu zabraňují nechtěným únikům tepla. Uvnitř spacáku je kapsička se zipem na drobnosti, jako jsou brýle, čelovka nebo mobil.

Termoizolační schopnosti spacáku Solitaire 500 Extra Feet

- Komfort -2 °C
- Limit -9 °C
- Extrém -27 °C

Tyto teploty jsou výsledkem normovaných laboratorních testů a zdaleka nejsou nejdůležitějším faktorem při výběru spacáku. Z těchto údajů je zajímavá vlastně jen limitní teplota, která může sloužit jako orientační údaj při srovnávání schopností spacáků stejné třídy a stejného stáří v suchém stavu.

Pokud si s výběrem nevíte rady, neváhejte a napište nám. Rádi vám s výběrem pomůžeme.
Skladování a údržba péřového spacáku
Spacák Warmpeace Solitaire 500 dodáváme se dvěma obaly: skladovacím a kompresním. Pokud spacák nepoužíváte, skladujte jej v prostorném skladovacím obalu. Péřová náplň bude v přirozeném nadýchaném stavu a prodloužíte tak životnost spacáku.

Kompresní obal velikosti M má objem jako 6litrová lahev a zabírá Ø 19 × 30 cm. Má silikonovou úpravu, která odolává vlhkosti, a je vybavený kompresními popruhy, takže jej můžete ještě více zkomprimovat.

Praní spacáku zvládnete sami v automatické pračce. Perte jej na 30 °C, použijte program na praní vlny a speciální tekuté prací prostředky, které nejsou agresivní vůči peří, nenaruší jeho strukturu, dobře se vymývají při máchání a nekrystalizují v jemných záhybech náplně. Nikdy nečistěte chemicky. Po praní řádně odstřeďte.

Spacák sušte v sušičce teplým vzduchem do 30 °C nebo ve vodorovné poloze za občasného důkladného protřepání. Počítejte s tím, že spacák bude schnout několik dní. Podrobný návod najdete na etiketě uvnitř spacáku.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Warmpeace
Tvar mumiové
Spojovatelnost ano
Extrémní teplota -27 °C
Sezónní určení třísezónní
Komfortní teplota -2 °C
Limitní teplota -9 °C
Určení unisex
Vnější materiál COLIBRI 15D
Vnitřní materiál COLIBRI 15D
Konstrukce komorové
Druh náplně péřové
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty