Warmpeace Viking 300 Wide

100 %
(1 hodnocení)

Široká varianta letního péřového spacáku Warmpeace Viking pro postavu do 195 cm. Velmi nízká hmotnost a malé rozměry. Limitní izolace do 0 °C. Široký péřový spacák Warmpeace Viking 300 WIDE Varianta pro postavu do 195 cm váží bez obalu 860 gramů. Péřový spacák k izolaci využívá 380 gramů kachního peří a spolehlivě izoluje až do 0 °C. Varianta spacáku WIDE je v ramenou široká 90 cm a v nohách 60 cm. Obvod je tedy o 20 cm větší, než u klasické varianty spacáku. Pokud by pro vás byl spacák stále... Celý popis

Koupit za 4 313 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Široká varianta letního péřového spacáku Warmpeace Viking pro postavu do 195 cm. Velmi nízká hmotnost a malé rozměry. Limitní izolace do 0 °C.

Široký péřový spacák Warmpeace Viking 300 WIDE
Varianta pro postavu do 195 cm váží bez obalu 860 gramů. Péřový spacák k izolaci využívá 380 gramů kachního peří a spolehlivě izoluje až do 0 °C.

Varianta spacáku WIDE je v ramenou široká 90 cm a v nohách 60 cm. Obvod je tedy o 20 cm větší, než u klasické varianty spacáku. Pokud by pro vás byl spacák stále úzký, můžete přidat vpínací klín Warmpeace Extender 195, který zvětší obvod o dalších 20 cm.
Materiály spacáku Warmpeace Viking 300 WIDE
Spacák je vyroben z lehoučkého Loft Nylonu DWR+, který dokáže odpuzovat vodu do 1 250 mm vodního sloupce. Tento pevný a mechanicky odolný materiál úspěšně spolupracuje i s menším množstvím péřové izolace a umožňuje jí dostatečný loft. Tato část spacáku je vyrobena v Číně.

Uvnitř spacáku je použito kvalitní kachní peří, které pochází z evropských chovů. Peří je v kvalitě 90/10, jeho plnivost je 600 cuin a je uloženo v „H“ komorách. Plnění spacáku probíhá v Německu pod přísnými normami. Náplň dokáže absorbovat 114 gramů vody. Celý spacák umožňuje paropropustnost RET 3,7 m2 Pa / W-1.

Vnitřní strana spacáku je vyrobena z Loft Nylonu. Materiál je příjemný na omak a umožňuje rychlý transport vlhkosti. Černá barva na slunci napomáhá rychlejšímu odpařování vlhkosti i v nízkých teplotách.

Zip spacáku je značkový japonský YKK a po celé délce je podložený klopou s tuhou légou, takže se nezadrhává. Táhlo jezdce je otočné a umožňuje zapínání jak z vnitřní, tak z venkovní strany spacáku. Zip je navíc obousměrný, takže kromě klasického rozepnutí jej můžete rozepnout i od nohou nahoru a případně tak odvětrávat přehřátý prostor v nohách.

Rozšířená varianta Viking 300 WIDE se vyrábí pouze se zipem u levé ruky. Můžete ji skombinovat s libovolným spacákem Warmpeace Viking s pravým zipem. A bude to fungovat, i když budou různě dlouhé, jen počítejte s tím, že ten delší bude nahoře přečnívat.

Kapuce s pružnou tkanicí jde pěkně stáhnout kolem hlavy. Tím zabráníte nechtěným únikům tepla. I když jde o péřák, je určen pro letní období. V kompresním obalu zabírá pouhých Ø 14 × 33 cm.

Své místo si najde v batohu, na nosičích kol, v brašnách motorek nebo v lodním vaku. Neobtěžuje nadměrným objemem, váhou ani nočním horkem.
Termoizolační schopnosti spacáku Viking 300

- Komfort +6 °C
- Limit 0 °C
- Extrém -14 °C

Tyto teploty jsou výsledkem normovaných laboratorních testů a zdaleka nejsou nejdůležitějším faktorem při výběru spacáku. Z těchto údajů je zajímavá vlastně jen limitní teplota, která může sloužit jako orientační údaj při srovnávání schopností spacáků stejné třídy a stejného stáří v suchém stavu.

Pokud si s výběrem nevíte rady, neváhejte a napište nám. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Skladování a údržba péřového spacáku
Spacák Warmpeace Viking 300 dodáváme se dvěma obaly: skladovacím a kompresním. Pokud spacák nepoužíváte, skladujte jej v prostorném skladovacím obalu. Péřová náplň bude v přirozeném nadýchaném stavu a prodloužíte tak životnost spacáku. Kompresní obal velikosti XS má objem jako 3litrová lahev a je vybavený kompresními popruhy, takže jej můžete ještě více zkomprimovat.

Praní spacáku zvládnete sami v automatické pračce. Perte jej na 30 °C, použijte program na praní vlny a speciální tekuté prací prostředky, které nejsou agresivní vůči peří, nenaruší jeho strukturu, dobře se vymývají při máchání a nekrystalizují v jemných záhybech náplně. Nikdy nečistěte chemicky. Po praní řádně odstřeďte.

Spacák sušte v sušičce teplým vzduchem do 30 °C nebo ve vodorovné poloze za občasného důkladného protřepání. Počítejte s tím, že spacák bude schnout několik dní. Podrobný návod najdete na etiketě uvnitř spacáku.
Video Warmpeace Viking 300
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Warmpeace
Tvar mumiové
Spojovatelnost ano
Extrémní teplota -14 °C
Sezónní určení letní
Komfortní teplota 6 °C
Limitní teplota 0 °C
Určení unisex
Vnější materiál Loft Nylon DWR+
Vnitřní materiál Loft Nylon DWR+
Konstrukce komorové
Druh náplně péřové
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty